
Fájlok megtekintése és rendszerezése a Finderben a Mac gépen
A Finder a Mac gép kiindulópontjának számít. A Finder ikonja egy kék színű mosolygó arcra hasonlít. Egy Finder-ablak megnyitásához kattintson a Finder ikonra a Dock területén.

A Finder-ablak segítségével szinte mindent elrendezhet és mindenhez hozzáférhet a Mac gépén.

A számítógépen lévő tartalmak megtekintése
Kattintson a Finder oldalsávján lévő elemekre a fájlok, alkalmazások, letöltések és egyebek megtekintéséhez. Az oldalsávot még hasznosabbá teheti, ha testreszabja. A Finder-ablakot még hasznosabbá teheti, ha megjeleníti az Előnézeti panelt.
Azt is megteheti, hogy megkéri a Sirit, hogy segítsen megtalálni, amit keres.
Kérje meg a Sirit. Mondjon valami hasonlót, mint ez:
„Show me all the files called Expenses”
„Show me files tagged red”
„Show me files that are PDFs”
Mindenhez hozzáférhet mindenhol
Az iCloud Drive segítségével automatikusan tárolhatja az Íróasztalon és a Dokumentumok mappában lévő fájlokat és mappákat az iCloud rendszerben. Minden olyan Mac gépen elérheti őket, amelyeken ugyanazzal az Apple ID-val jelentkezett be.
Rendszerezés mappákkal vagy címkékkel
Ha szereti mappákba rendezni a fájlokat, ezt is megteheti. A Dokumentumok mappában, az íróasztalon vagy az iCloud Drive-ban egyszerűen létrehozhat új mappákat.
Ha felcímkézi a fájlokat és mappákat hasznos kulcsszavakkal, könnyebben megkeresheti azokat.
A rendetlen íróasztal tisztán tartása
A paklik segítségével szabályos csoportokba rendszerezheti a fájljait az íróasztalon. A paklikat csoportosíthatja fajta, dátum vagy címkék alapján is. Fajta alapján történő csoportosítás esetén a képek egy paklikba kerülnek, míg az előadások egy másik pakliba, és így tovább. Az újonnan hozzáadott fájlok azonnal a megfelelő pakliba kerülnek, ezzel automatikusan elősegítve a rendszerezést.
A megfelelő nézet kiválasztása
Eldöntheti, hogyan szeretné megtekinteni a különböző elemeket a Finder-ablakokban. Nem kell például listában megtekintenie az elemeket: a Galérianézet használatával vizuális módon lapozhat a fájlok és mappák között.
Fájlok vagy mappák küldése
Tetszés szerint átküldheti fájlok vagy mappák másolatát egy közelben lévő Mac gépre, iPhone-ra vagy iPadre, közvetlenül a Finderből. Ehhez első lépésként kattintson az AirDrop elemre az oldalsávon. Lásd: Fájlok küldése a közelben lévő készülékekre az AirDrop használatával.
Egy másik lehetőségként kijelölhet egy fájlt vagy mappát a Finderben, majd kattintson a Megosztás gombra (vagy használja a Touch Bart) a Maillel, AirDroppal, Üzenetekkel, Jegyzetekkel és egyéb alkalmazásokkal való elküldéshez.
Fájlok vagy mappák megosztása
Az iCloud Drive-ban fájlokon és mappákon is dolgozhat azokkal, akik használják az iCloudot. Jelöljön ki egy fájlt vagy mappát a Finderben, kattintson a Megosztás gombra (vagy használja a Touch Bart), majd válassza a Személyek hozzáadása lehetőséget a kezdéshez. Lásd: Mappák és dokumentumok megosztása más iCloud-felhasználókkal az iCloud-fájlmegosztás segítségével.
Információk szinkronizálása a Mac gép és más eszközök között
Az iPhone-ja, iPadje vagy iPod toucha Mac géphez való csatlakoztatását követően átküldheti vagy frissítheti az elemeit az eszközök között.
Ha például filmet ad hozzá a Mac géphez, szinkronizálhatja az iPhone-nal, és megnézheti a filmet mindkét eszközön.
Zenéket, filmeket, tv-műsorokat, podcastokat, könyveket, stb. is szinkronizálhat. Lásd: A Mac gép és más eszközök szinkronizálásának bemutatása.
A billentyűparancsok használatával könnyen elvégezhet dolgokat
A billentyűparancsok használatával gyorsan végrehajthat általános műveleteket. Lásd: A Mac billentyűparancsai.